Čtení knih o podnikání, motivaci a jaké knihy si vybrat?

Jelikož jsem za poslední roky četl jen samé technické knihy (SEO, Copywrtiting, Google analytics a další), tak jsem se rozhodl, že je čas pro knihy podnikatelské, motivační, jelikož se chci sám posunout dále. Ano, denně čtu několik blogů, které mám v RSS, ale přece jen jsem toho názoru, že je potřeba přečíst si nějakou knihu a rozšířit si obzory. Navíc jsem si stanovil minimální denní limit pro čtení knih na 30 minut a zatím jej úspěšně dodržuji. Kniha mi dá zase jiný pohled než samotné blogy nebo magazíny. Jsem spíše ten typ, co má raději tištěnou knihu než ebook, tak jsem si na své narozeniny (dva týdny zpět) udělal seznam knih a některé z nich si nadělil. Vybrat knihy nebylo zase tak jednoduché. Některé jsem věděl, že si koupím určitě, ale chtěl jsem znát i názory ostatních. Zeptal jsem se proto skoro všech okolo sebe z oboru podnikání, jaké knihy četly a které jim daly nejvíce

Co si od čtení knih slibuji?

Poslední dobou trávím hodně času na cestách a snažím se tento čas aktivně využít, především prací. Mnohdy to nejde, nebo k tomu není prostředí. I to je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl nakoupit si více knih. Dalším důležitým důvodem je fakt, že u notebooku trávím hodně hodin denně a chci, ať si oči trochu od monitoru odpočinou.

Slibuji si od toho novou motivaci, zkušenosti a hlavně pohledy jiných, úspěšných lidí, kteří už mají něco za sebou. Samozřejmě samotná kniha ještě neudělá z člověka milionáře, ale věřím, že dokáže být hodně motivační a vyburcovat k lepším výkonům. Navíc, teď je tak pochmurné počasí a prostor pro práci je větší než v létě, kdy nás to táhne ven nebo na pivko.

Zakoupené knihy

Některé z doporučených knih bohužel nebyly na skladě a po dlouhém hledání levné ceny a dostupnosti co největšího počtu knih na skladě jsem se rozhodl pro nákup na eshopu beletrie.eu. Mají zde většinu knih a nemusel jsem tedy kvůli levnější ceně objednávat ze dvou nebo více eshopů, i když oni mají opravdu nízké ceny. Zakoupil jsem si tyto knihy:

Jako první se určitě vrhnu na Johna Vanharu, jehož blog pravidelně čtu.

Další doporučené knihy

Zde je seznam dalších knih, které mi byly doporučeny, ale zatím jsem si je nepořídil:

Jaké knihy jste četly a které doporučujete, nebo naopak, které si myslíte je zbytečné číst a proč? Děkuji moc všem za názory a za další tipy na knihy.

 

Kvasnička Jan

Autor článku se zabývá testováním použitelnosti, zvyšováním konverzních poměrů, návrhem webových aplikací, mentoringem projektů nebo služeb, monetizací a marketingem.

Podobné články

25 komentáře v článku “Čtení knih o podnikání, motivaci a jaké knihy si vybrat?” Komentáře jsou DOFOLLOW

 1. Doporučuju Delivering Happiness (o Zapposu a především o začátcích podnikání jednoho z jeho spoluzakladatelů, nebo spíš provozovatelů, ta část je možná nejzajímavější) – na jedné z přednášek ji doporučoval Tomáš Čupr, zakladatel Slevomatu, tak jsem si ji po nějaké době přečetl a vážně je to zajímavý příběh o podnikání nejen na internetu ;-)

 2. Ono jedna věc je knihy číst a druhá je dodržovat rady. Mě někdy příjde že spíše čtu než praktikuji, proto jsem v poslední době čtení těchto titulů omezil. Já by jsem jinak doporučil již rozprodaný titul Principy Lola na druhou. od René Egliho. Propojení duchovna, fyziky, ekonomiky a osobního růstu. Kniha se v mém okolí šířila virálně. Lidé kupovali a darovali dál. Opravdu skvělá věc. Škoda že rozprodaná.
  Turek recently posted..Internetové portfólio listopad/2012My Profile

 3. Jako další doporučenou literaturu máš i Bohatý táta, chudý táta. Tuhle knihu rozhodně doporučuju. Je to už déle co jsem to četl, ale dalo mi to hodně.

 4. Seznam knih je zajímavý. Nad některými knížky co zde uvádíš uvažuji už dlouho. Jinak doporučuji.

  Robert T. Kiyosaki – Konspirace mocných a bohatých
  Jeff Jarvis – Co by udělal Google
  Jack Canfield – Pravidla úspěchu (hodně zajímavých nástrojů, jak být více produktivní, jen to chce dodržet, aneb není na návyky)
  Vojtěch Kotous recently posted..Vyhledávat nebo vyhýbat se spolupráciMy Profile

 5. Já bych ti možná doporučil si čas od času přečíst nějakou normální beletrii, protože kdybych měl pořád jen číst výše uvedené knihy o “podnikání”, “úspěchu” a “práci”, tak by mě z toho asi brzo švihlo.

 6. Je to opravdu delší dobu, co jsem četl Bohatý táta, chudý táta. Ze začátku jsem to četl jedním dechem, ale když se zhruba v půlce (asi tak nějako) začne všechno opakovat ve stylu amerických pseudodokumentů a zbytek knížky se točí pořád ve stejných větách jako první polovina, přestalo mě to bavit, takže jsem to dokonce ani nedočetl. Myšlenka knížky je relativně ok, ale vůbec nelituji toho, že jsem si ji pouze půjčil.
  Martin recently posted..Affiliate projekt Conanohy.cz – první měsícMy Profile

 7. Mrkni na články Michala Kašpárka (má je na finmagu), ten často recenzuje právě motivační/podnikatelské/osobně rozvíjející… knížky a už mě opakovaně zachránil před nákupem. Jinak spousta motivačních knížek je užvaněný balast, který ti v podstatě nic nepřidá a jen se recykluje. Dobře tedy popřemýšlej, čemu čas věnuješ.

  Bohatý táta, Mnich….ty bych za ten balast označil, ale spousta lidí se mnou bude nesouhlasit.
  Sedláček – zajímavý, ale jako motivační knížku bych to neuváděl, spíš ekonomicko filosofická.

  Slyšel jsem dost chvály na “Eat that frog”.

 8. Za sebe doporučuju Strategii modrého oceánu. Jinak super výběr, určitě se nechám inspirovat. Vánoce se blíží a pod stromečkem aspoň nebude prázdno :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge