Seznam pěkných volných domén po expiraci je zde pro Vás již více jak rok

Nedávno jsem se bavil s kamarádem, který tento seznam Volných domén odebírá jako platící zákazník, a ten mě upozornil na fakt, že seznam již má více jak rok. Svůj web jsem sice založil v lednu tohoto roku, ale do seznamu jsem postupně přidával i starší měsíce a nyní je zde výpis 13 měsíců. Tak trochu mě přinutil se nad tím více zamyslet, a o tom bude dnešní článek.

Jak seznam volných domén funguje?

Seznam je denně aktualizován a jsou přidávány nové pěkné expirované domény za dané dny. O tuto aktualizaci se snažím vždy v dopoledních hodinách, ale pokaždé se mi to díky pracovnímu vytížení nepodaří. Každý den je také kontrolován aktuální měsíc, aby zde nebyly domény, které již někdo zakoupil. Jednou týdně, pravidelně každou neděli, provádím kontrolu všech starších měsíců, aby byl seznam stále aktuální. Například tento týden bylo zaregistrováno 69 domén, které byly v tomto seznamu, což je velice krásné číslo a jsem rád, že jej lidé využívají. Není vždy pravdou, že lidé tyto domény našly jen na tomto seznamu. Mohli je sami vymyslet nebo najít jinde, ale jak je vidět, nakupující se často opakují.

Domény, které byly do tohoto seznamu přidány za poslední dva dny jsou speciálně zvýrazněny. Jde tak přehledně vidět, které domény jsou nové a není potřeba sledovat datum.

Aktuální stav seznamu

Seznam nyní obsahuje výpis pro 13 měsíců, ve kterém je celkem 2419 domén, z toho má 112 domén ranky. Domény s ranky se snažím zvýraznit, jelikož pro některé je to hodně důležitá hodnota. Vytvořil jsem proto speciální záložku jen pro domény s ranky.

Komu je seznam volných domén určen?

Využívají jej především lidé, kteří aktivně nakupují domény a ty se pak snaží monetizovat. Někteří z těchto lidí si platí denní hlášení o uvolnění těchto domén, jelikož ví, že nově zakoupené domény jim vydělají daleko více financí, než je měsíční poplatek.

Jsou zde ale i takoví návštěvníci, kteří hledají přímo jednu určitou doménu pro projekt nebo web. Často se mi stává, že reagují na výzvu napsanou nahoře v tomto seznamu a zašlou mi email, kde je napsáno, jaké domény si zakoupili, nebo je v tomto emailu poděkování. Jsem opravdu moc rád, že je tento seznam využíván. Zde jsou uvedeny některé zmínky z emailu nebo Twitteru:

  • „Jste mi vašim seznamem domén zavařil. Jsem nad tím trávil celé dopoledne a do práce nic nestihl. I tak děkuji“
  • „No ty vole, já se snažím najít doménu pro projekt více jak týden a ty máš takový mega seznam, díky moc, mám vybráno“
  • „Opět a znovu doporučuji seznam volných domén: http://www.kvasnickajan.cz/VolneDomeny  od @Jan_Kvasnicka. Už se mi podařilo podruhé koupit doménu s SR1/PR3.“
  • „Seznam abstraktních domén mi dal zabrat. S výběrem mi pomáhala celá rodina, a stejně stále nemáme vítěze. Nic takového bych nevymyslel.“
  • „Tvůj seznam http://bit.ly/kvasnickajan-volnedomeny … je už asi značně probraný, co? Má cenu se dívat?“ O 2 hod později: „Registroval jsem 8 domén” #kdohledanajde“

Nápady na vylepšení

Hodně jsem uvažoval, jak tento seznam vylepšit. Jako první mě napadlo vyhledávání, ale to může být kontraproduktivní, jelikož některé domény mají jiný tvar hledaného slova nebo je to trochu útočnější slovo, které Vás může zaujmout více. Jako další mě napadla kategorizace domén, ale jsou zde domény, u kterých bych nevěděl, do jaké kategorie je zařadit. Navíc by to bylo na mém úsudku zařazení a každý máme tento úsudek jiný. Proto si myslím, že toto řazení by lidem moc nepomohlo. Napadá Vás nějaké možné vylepšení tohoto seznamu, které byste sami uvítali? Nebo máte nápad na nějakou změnu? Budu rád za jakékoliv komentáře. Děkuji.

 

Kvasnička Jan

Autor článku se zabývá testováním použitelnosti, zvyšováním konverzních poměrů, návrhem webových aplikací, mentoringem projektů nebo služeb, monetizací a marketingem.

Podobné články

6 komentáře v článku “Seznam pěkných volných domén po expiraci je zde pro Vás již více jak rok” Komentáře jsou DOFOLLOW

  1. Ten seznam je vážně dobrej, občas mě překvapí, nebo spíš už nepřekvapí, že najdu doménu, pěknou i nějaký rank to má, nehodí se mi ale do portfolia a tak jí nechávám, někomu, komu se hodí. Zvláště když na doméně byl nějaký solidní obsah, bude k užitku. Kouknu za týden jestli už jí někdo klofnul a co nevidím, klofnul. Doména s historií, ranky, kde byl donedávna obsah s tématem oblečení, název domény například top plavky, koupí to trotl co na to hodí HTML šablonu s affilem na půjčky, hned bych ho kopnul do pr…
    Alej jinak Honzo seznam fakt super. :-)
    Josef P. recently posted..Hosting, domény, společnosti, ceny a detaily na jednom místěMy Profile

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge