Odreagování, zábava, networking, to je IMSraz a NETsraz. Koho zde můžete potkat?

Chcete se odreagovat, relaxovat a přitom se bavit a poznat nové lidi? Navíc když mezi těmito lidmi jsou velice uznávané osobnosti z online podnikání? Jejich rozptyl zkušeností a možností je opravdu velký a tyto srazy jsou opravdovým přínosem. Již zde byl navázán nespočet spoluprací. Ale není to jen o navazování kontaktů, ale také o zábavě a poslední dobou také o rozšíření obzoru díky tématickým prezentacím.

IMSraz

Internet marketing srazy jsou prozatím pořádány v Ostravě a 24.9.2012 bude již v pořadí pátý sraz. Autor těchto srazů, Jakub Čižmař, je chce pořádat i mimo Ostravu. Srazy začínají představením všech účastníků, poté je tématická prezentace. Prezentaci zde měl na úvodním sraze Michal Kubíček, který povídal na téma tvorby a prodeje projektu Kradene.cz. Článek o této prezentaci vyšel na magazínu Mladý Podnikatel. Druhou prezentaci měl sám Jakub Čižmař na téma “Evoluce a vývoj internetu a především internetového marketingu”. Toto téma si také Jakub vybral pro příspěvek do sborníku konference Ekonomika sportu – Teorie a praxe 2012. Třetí prezentaci si vzal na starost David Lörincz a její téma bylo “Jak nastartovat propagaci na Facebooku”. Čtvrtou prezentaci jsem měl na starost já, a téma bylo “Monetizace webů a projektů”. Na příštím sraze bude mít prezentaci František Szabó na téma “Affiliate marketing”. Jste všichni srdečně zváni.

Ale abyste si nemysleli, že jsou zde lidé pouze z Ostravy, tak zde jezdí lidé z širokého okolí a dokonce jsme měli jednoho účastníka až z Aše, Vojtu Kotouse.

IMSraz

NETsraz

Tyto srazy pořádá Jan Linhart a mají za sebou již dlouho historii. Předtím byl název Webtrh sraz, ale od tohoto se chtěla většina účastníků odklonit, a proto vnikl nový název. Srazy byly pořádány převážně v Olomouci, ale už se stávají také pravidelností srazy v Lázních Bělohrad (kousek od Hradce Králové) a také v Brně. NETsrazy probíhají podobně jako IMSrazy, ale zde se poslední dobou zažil nápad mít před každým srazem nějakou akci na odreagování. Již jsme byli hrát paintball, zahrát si v laser aréně a na příštím sraze v Olomouci dne 5.10.2012 jsou v plánu motokáry. Další termíny jsou 12.10.2012 v Hradci Králové a 19.10.2012 v Brně. Také zde jsou prezentace. První měl František Szabó na téma “Zajímavosti ze světa affiliate podnikání” a druhou měl Radim Trávníček na téma “Bezpečnost informací a dat”. I zde jste všichni srdečně zváni.

Netsraz paintball

Koho zde můžete potkat?

Vybral jsem pro Vás nejčastější účastníky těchto srazů, ať víte, koho zde můžete potkat. Snad jsem na nikoho nezapomněl a popisy jsem nezkonil.

 • Bíbrlík Tomáš (NETsraz)

  Tomáš je provozovatel portálu levnedochorvatska.cz, díky kterému má bohaté zkušenosti s provozováním cestovního portálu a s jeho monetizací.

 • Böhm Vladimír (NETsraz)

  Vladimír je vlastníkem společnosti atsolution, což je společnost specializující se na SEO, PPC, sociální sítě a soutěže. Na posledním NETsraze jsme měli čest poznat jeho zaměstnance: Marka Mlčocha, Pavlu Simonsen a Jaroslavu Turkovou. Spoustu informací o něm se můžete dočíst také na jeho blogu vladimirbohm.cz.

 • Čižmař Jakub (IMSraz, NETsraz)

  Jakub je provozovatel IMSrazů. Pravidelně přispívá na svůj magazín propagacenainternetu.cz, který je zaměřen na tématiku “Zvýšení návštěvnosti webových stránek a všemu, co se děje na internetu”. Je majitelem již výše uvedeného portálu Kradene.cz.

 • Durčák Adam (IMSraz, NETsraz)

  Adam je majitel sexshopu Růžový slon, který provozuje již 10 let. Má také kamennou prodejnu a snaží se zkoušet nové metody okolo eshopů v praxi (affiliate, emailing, soutěže, vlastní slevový server atd.). Dále se zabývá monetizací minisite a domén.

 • Halamíček Tomáš (IMSraz, NETsraz)

  Tomáš je spolumajitelem eshopu Trikator a jeho specializací bylo především programování. Dnes jsou to každodenní starosti s eshopem Trikator.

 • Houžva Jakub (IMSraz)

  Jakub se specializuje na marketing a má pod sebou především známý klub na Stodolní ulici Ta Magika a začínajícího rappera jménem Guny.

 • Konieczný Petr (IMSraz, NETsraz)

  Petr je majitelem několika projektů. Specializuje se na bazary a prodej jejich zboží. Posledním počinem je eshop Sekáčmix. Více informací o Petrovi se můžete dozvědět na jeho blogu, který má název podle jeho dlouholeté přezdívky: MachrHoumr.

 • Kubíček Michal (IMSraz)

  Michal je majitelem společnosti PRONETmedia a je také vlastníkem několika úspěšných projektů, např. brigady.sk. Vydal již tři knihy, které se zabývají SEO a linkbuildingem, což jsou jeho specializace. Je také jedním z nejlepších domainerů u nás v republice. Jeho poslední kniha byla vydána nedávno a můžete si přečíst její recenzi. Více informací o Michalovi můžete zjistit na jeho blogu michalkubicek.cz.

 • Linhart Jan (IMSraz, NETsraz)

  Honza je majitelem společnosti SEOLinhart a je také vlastníkem několika úspěšných projektů, např. největšího soutěžního portálu souteze.cz. Společně s Michalem Kubíčkem napsal knihu o SEO, což je jeho specializace. Aktivně pořádá školení právě o oboru SEO. Více informací o Honzovi se můžete dozvědět na jeho blogu blog.seolinhart.cz.

 • Lörincz David (IMSraz, NETsraz)

  David je specialista na sociální sítě a momentálně pracuje pro cestovní agenturu NewTravel. Také má bohaté zkušenosti ze svého předchozího působení v Mall.cz. Více informací o Davidovi se můžete dozvědět na jeho blogu blog.davidlorincz.cz.

 • Martinek Ondřej (NETsraz)

  Ondra se specializuje na copywriting a v několika magazínech figuruje jako redaktor. Je také autorem projektu pravopisne.cz. Více se o něm můžete dozvědět na jeho osobním webu ondrejmartinek.cz.

 • Maťovka Marek (IMSraz, NETsraz)

  Marek se specializuje na tvorbu projektů, především pak magazínů, kterých má několik. Je také majitelem projektu edownload.cz. Více se o něm můžete dozvědět na stránkách jeho společnosti MediaNest.

 • Pěnkava Otakar (IMSraz, NETsraz)

  Otakar je zakladatel a provozovatel momentálně druhého největšího podnikatelského fóra v ČR – WebDeal. Společně s tímto projektem chystá a plánuje další rozšíření. Specializuje se na programování v phpBB.

 • Poner Tomáš (NETsraz)

  Tom je člověk, který je nabit pozitivní energií natolik, že jeho účast na jakémkoliv sraze dokáže kompletně změnit ráz celého srazu. Je majitelem jednoho úspěšného portálu a momentálně usilovně pracuje na novém projektu.

 • Roba Ondřej (IMSraz, NETsraz)

  Ondra je spolumajitel eshopu Trikator a majitel eshopu egifts.cz. Své zkušenosti dále využívá v jiných projektech, kde se zaměřuje hlavně na monetizaci.

 • Roženský Mário (NETsraz)

  Mário je specialista na affiliate marketing. Má také vlastní software k tomu určený AffilBox.cz. Kdysi také provozoval slevový a realitní portál. Více informací o něm můžete najít na jeho blogu Bugovo.com, kde jako jeden z mála prezentuje své znalosti z affiliate.

 • Szabó František (IMSraz, NETsraz)

  František je specialista na affiliate marketing a provozovatel několika projektů, např. Linkmonitor, Dropface.cz nebo společně se mnou Affiliate Školení. Své zkušenosti a know-how ohledně affiliate prezentuje na svém blogu Affilblog.cz.

 • Šolc Milan (IMSraz, NETsraz)

  Milan se specializuje na SEO a affiliate z pohledu partnera. Řadí se mezi přední affiliate partnery. Má také velice úspěšný projekt topkupony.cz. Více informací o Milanovi můžete najít na jeho osobním webu milansolc.cz.

 • Švec Matěj (NETsraz)

  Matěj se specializuje na PPC, SEM a sociální sítě. Více o něm můžete najít na jeho LinkedIn profilu.

 • Tkáč Josef (IMSraz)

  Josef je provozovatelem magazínu, který je zaměřen především na mobility: palmserver.cz. Mezi jeho další specializace patří GTD.

 • Trávníček Radim (NETsraz)

  Radim je certifikovaný specialista na bezpečnost informací a dat a pomáhá předním českým firmám. Více informací o něm můžete zjistit na jeho osobním webu radimtravnicek.cz.

 • Warmuž Jiří (IMSraz, NETsraz)

  Jirka je majitel webového studia Karokan.cz. Mezi jeho specializaci patří SEO. Více informací o něm můžete najít na jeho osobních stránkách jiriwarmuz.cz.

 • Zůbek Jiří (IMSraz, NETsraz)

  Jirka je provozovatelem magazínu pro ženy az-nehty.cz a zabývá se monetizací webů.

Snad jsem na nikoho nezapomněl. Pokud Vás tyto srazy oslovili, tak jste srdečně zváni.

 

Kvasnička Jan

Autor článku se zabývá testováním použitelnosti, zvyšováním konverzních poměrů, návrhem webových aplikací, mentoringem projektů nebo služeb, monetizací a marketingem.

Podobné články

5 komentáře v článku “Odreagování, zábava, networking, to je IMSraz a NETsraz. Koho zde můžete potkat?” Komentáře jsou DOFOLLOW

 1. Teď se bude konat Netsraz i v Brně, Arar mě tam zval na Facebooku. Chtěl bych se zeptat, jestli jsou ale ty srazy opravdu k něčemu dobré? Nechci být pesimista, ale když už teď vím jak podnikat a stačí mi jen hodně makat, zase tolik ty kontakty nepotřebuju a pochybuju, že bych se tam dozvěděl nějaké super know-how, které mě vystřelí v ziscích někam výš :)
  Radek recently posted..Hotovostní malá půjčkaMy Profile

  • Každý sraz byl pro mě v něčem přínosem, a i když jsem časově hodně vytížený, tak se snažím dojít na každý z nich. Lidí si povídají o tom, co se aktuálně děje, o nových problémech, nebo o věcech, které aktuální řeší a s čím potřebují pomoci. Zde je spousta prostoru pro spolupráce a právě tato spolupráce tě může posunout daleko výše.
   Já osobně jsem díky těmto srazům navázal několik spoluprací. Především jsem si ale našel nové známé a dobré kamarády, se kterými můžu zajít na pivko, pokecat, nebo klidně i řešit problémy po icq, skype atd. Navíc uvidíš zase jiný pohled na určité typy podnikání, nebo jaké kdo řeší problémy, což tě může dopředu varovat. Je toho hodně a já určitě dále budu jezdit na většinu z nich. I nad Brnem uvažujeme s klukama, tak se možná potkáme i na živo :)
   Kvasnička Jan recently posted..Michal Kubíček: Lekce marketingu, klobouk dolůMy Profile

  • Určitě zajdi na sraz, nebudeš litovat. Jak jsem šel já poprvé na Ostravský sraz, tak vím, že to byl ten správný krok. Na prvním srazu jsme sice došli jenom 4, ale tím to vše začalo a nastartovalo. Viděl jsem se poprvé na srazu s Honzou Kvasničkou a jsem za to velmi rád, jelikož mi hodně pomáhá v řešení různých problémů atd… Kdybych tam nešel, nikdy bych ho nepoznal a musel bych se s tím vším prát sám a vše by mi trvalo o dost déle.

   Po prvním srazu v Ostravě, jsme se s Honzou rozhodli, že navštívíme sraz v Olomouci a to byl další vynikající krok, jelikož jsme poznali tolik úspěšných podnikatelů a velmi dobrých lidí, kteří pomáhají a poradí. Nejlepší je se učit od lepších, jedině tak se dostaneš výše, než si myslet – budu tvrdě makat a dosáhnu toho, – ano dosáhneš, ale o 10 let později :o).

  • Člověk nemůže pořád jen makat a makat ;). Já to beru i jako formu odreagování – např. před srazem v Brně bude laser arena. Zároveň se víc seznámíš s lidmi z IT komunity. Třeba se s někým znáš jen přes FB nebo Twitter, ale to nejde označit za známost. Díky pár setkáním zjistíš, jestli si vzájemně s někým nemůžete být někdy nápomocní. Vždy budu raději spolupracovat s někým, koho znám osobně, než zadám neznámou zakázku někomu na webtrhu. Teď se dívám, že pozvání potvrdil Vladimír Přichystal. Dělá hodně zajímavých věcí, tak třeba se něco zajímavého dozvím. Pak je přihlášen Zbyněk Buřival – ten dělal korekturu poslední knihy Michala Kubíčka, tak mám kontakt na dobrého copywritera (a co vím, tak i levného).

   Osobně jsem ve fázi, kdy už nedokážu non-stop efektivně pracovat. Takže přes den mohu něco udělat a pokud odpoledne/večer můžu udělat alespoň špetku pro vylepšení podnikání, tak proč to neudělat. Pokud je s tím spojena i zábava, tak jde o lepší aktivitu než např. film, atp.
   Arar recently posted..Kompletní analýza použitelnostiMy Profile

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge