Michal Kubíček: Lekce marketingu, klobouk dolů

V pondělí, tedy dva dny zpět, byla vydána kniha Michala Kubíčka: 50 způsobů, jak získat zpětný odkaz. Jelikož tato kniha byla vydaná jako ebook, tak už se tento den spekulovalo nad tím, kdy bude volně ke stažení na serveru ulozto.cz. Jak Michal i všichni ostatní předpokládali, je to jen otázkou času, než to tam někdo vloží. Michal už dle našeptávače poznal, že hledanost jeho knihy na ulozto.cz je opravdu hojná, ale zatím zde tato kniha nebyla. Proto vymyslel opravdu velice zajímavou marketingovou akci.

Začátek akce

První zmínka se objevila v komentářích u Draga.

Kubíček - Drago

Drago, ještě předtím, než samotný komentář zveřejnil, napsal Michalovi o této skutečnosti email. Tady jde krásně vidět, že lidé si dokážou vážit práce, kterou jiní nad něčím stráví, v tomto případě nad knihou. Michal povolil komentář zveřejnit.

Druhá zmínka byla na fóru webtrh.cz.

Kubíček - webtrh

Zde se ihned strhla mela. Reakce si sami můžete přečíst, jelikož kniha na ulozto.cz opravdu byla.

První reakce

„Nepřijde ti trošku hnusný tu vystavovat práci jednoho z členů fóra?“

„Blbečku, jak by se líbilo tobě, když by tě někdo okradl? A tady přímo pícháš do vosího hnízda.“

První reakce bránily autora knihy, což je opravdu super. Na druhou stranu zde bylo spousta nedočkavců, kteří se chtěli ke knize dostat zdarma. Kniha měla 250 stažení za prvních 25 minut. Všichni jí určitě nestahovali proto, aby jí měli zadarmo, ale byli zvědaví, co se v knize na serveru ulozto.cz skrývá. Spousta z nich byli také zvědaví na toho, kdo to tam nahrál, jelikož každý kniha má po stažení jméno kupujícího v patičce.

Co zde kniha obsahovala?

Po stažení kniha vypadala jako originál. Obsahuje prvních 12 stran knihy, ale dole v patičce není žádný podpis stahujícího. Hlavní obsah byl na poslední stránce:

„Vážený čtenáři,
jsem rád, že jsi si stáhl tuto knihu.
Práce na ní mi trvala celý rok
a vložil jsem do ní mnoho
svých zkušeností a znalostí.

Ani ty by jsi nechtěl přijít do práce
a na konci měsíce se dozvědet,
že za ni nedostaneš výplatu,
a to jen proto, že někomu se zdálo,
že by bylo lepší ti za ni nezaplatit.

Myslím, že cena 199,- není až tak vysoká.
Vždyť jsou to necelé dvě krabičky cigaret,
několik málo piv,
jedno a půl menu u McDonalda
nebo jedna láhev lepšího vína.

Mám pro tebe návrh:
Pokud myslíš, že kniha je pro tebe
přínosná, chceš si dočíst celých 90 stran,
a199 korun je pro tebe
opravdu hodně peněz,
kup si ji s kuponem ve znění ulozto50
a dostaneš ji o celých 50 korun levněji.

To je fér, ne?

Michal Kubíček“

Knihu na server ulozto.cz umístil sám Michal s tímto obsahem. Musím uznat, že toto se opravdu povedlo.

Ohlasy

Jakmile se lidi začínali dozvídat pravdu, spustilo to velkou vlnu ohlasů. Některé si můžete přečíst ve výše uvedeném vlákně na webtrhu. Drago o této situaci napsal samostatný článek: Michal Kubíček – 50 způsobů, jak na zpětný odkaz ke stáhnutí zdarma na uloz.to. Velká vlna se strhla také na Twitteru (namátkou vybrané tweety):

 

 

 

 

Shrnutí

K dnešnímu ránu byla kniha na serveru ulozto.cz stažena 685x a bylo uskutečněno přes slevový kód uvedený v této knize jen pro server ulozto.cz 30 prodejů. Někteří lidé si knihu koupili především proto, že díky 12 stranám zjistili, že kniha má smysl. Dokonce někteří z nich i bez slevy, která byla uvedena na poslední straně.

Jde vidět, že tato akce se opravdu hodně povedla. Co si o této akci myslíte Vy?

 

Kvasnička Jan

Autor článku se zabývá testováním použitelnosti, zvyšováním konverzních poměrů, návrhem webových aplikací, mentoringem projektů nebo služeb, monetizací a marketingem.

Podobné články

11 komentáře v článku “Michal Kubíček: Lekce marketingu, klobouk dolů” Komentáře jsou DOFOLLOW

  1. Jééé, jsem slavný (první reakce na fórum na Webtrhu). Teď se ale “stydím” za předčasnou reakci. Sám jsem si ten soubor stáhl, ale reagoval jsem dříve než jsem si to přečetl, takže jsem vlastně “naletěl”. Každopádně je to zajímavý způsob propagace, otázkou je, nakolik funkční.
    Bacon recently posted..Vranovské léto 2011My Profile

  2. Ta akce s uložto byla opravdu povedená, samotného by mě to nikdy nenapadlo. Když jsem se dočetl “do konce” té warez verze, byl jsem rozhodnutý si knihu koupit.

    Dneska jsem ji ale četl u známého, rychle jsem to projel, protože ne všechno musím číst do detailů (už to vím). Pár tipů tam bylo určitě dobrých, pro začátečníky bych to doporučil. Ale čekal jsem nějaké super tipy, které jen tak na nějakém blogu nenajdu a zas tolik jich tam nebylo :/
    Radek recently posted..Rychlá online půjčka 1000 Kč do výplatyMy Profile

  3. Neuniklo to náhodou panu Kubíčkovi aniž by o tom věděl a až poté co se o tom dozvěděl, tak pak rezignoval a umístil to radši na ulozto.cz sám a i tak z toho nakonec profitoval, jakou marketingovou lekci nám tím uštědřil?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge