WorkFlowy – jednoduchý online zápisník myšlenek, nápadů a myšlenkových map

Na organizaci myšlenek nebo nápadů jsem zkoušel používat spoustu různých programů, ale nikdy jsem u žádného nezůstal dlouho. Vždy jsem přešel zpět k papírovému diáři. Svou jednoduchostí mě ale hodně oslovil WorkFlowy.com, který nyní více jak měsíc aktivně využívám, a musím říci, že velice rychle zapadl mezi mé denní návyky. Především pro psaní myšlenek a zápisů k AffiliateKniha.cz si nedovedu představit lepší nástroj.

Představení WorkFlowy

Jedná se o „rozklikávací“ seznam, ve kterém je velice snadné se orientovat. Jednotlivé body můžete editovat, mazat, přesouvat, dát je jako complete, přidávat k nim poznámku nebo sdílet. Pro lepší představu, co to WorkFlowy je, jsou zde dvě videa:

WorkFlowy se mi nevyplatí pro psaní termínových úkolů, to mám raději svůj diář pro plánování, ale pro organizaci myšlenek, nápadů nebo definování postupu práce je pro mě ideální.

Využívání tagů a name tagů

Za nezbytné v takových nástrojích považuji využívání tagů. Můžu si tak přehledně rozdělit důležitost jednotlivých myšlenek nebo jejich zařazení či kategorizaci. Tvar tagu je #tag, což známe z jiných aplikací. Pokud pracujeme v týmu, tak je ideální využití name tagů, které jsou ve tvaru @Honza, na což jsme už také zvyklí z jiných nástrojů. Můžete si tak jedním kliknutím zobrazit všechny úkoly daného člověka. Ukázka využití tagů v praxi:

Možnosti sdílení

Další důležitou možností je sdílení jednotlivých listů. Zatím to zkouším pro jeden nový projekt na organizaci postupu tvorby a na knize. Musím říci, že to funguje poměrně dobře. Připravil jsem pro Vás malou ukázku (bez možnosti editace), která je opravdu jen ukázkou. Zde je video, ve kterém jsou popsány možnosti sdílení:

Další vlastnosti

Sepsal jsem pro Vás pár dalších vlastností, které by Vás mohly zaujmout:

 • Možnost ovládat jej kompletně pomocí klávesových zkratek, což hodně zrychluje celé ovládání
 • Můžete si vytisknout libovolnou část seznamu
 • Můžete přistupovat z tabletů a mobilních telefonů bez omezení
 • Vyhledávání je zde velice přehledné

Zatím nemám potřebu využít placených možností (4,99 USD/měsíc), mezi které patří:

 • Neomezený počet záznamů
 • Záloha na Dropbox
 • Sdílení za pomocí ochrany heslem
 • Možnost offline editace a poté automatická aktualizace
 • Využití grafických témat a různých fontů
 • Prémiová podpora

Celkové hodnocení

WorkFlowy obsahuje spoustu dalších možností a velice kladně hodnotím jeho nápovědu, kde jsou všechny postupy vysvětleny přehledně na videích. Díky tomu je velice snadné pochopit jej se všemi možnostmi využití. Já jsem si jej oblíbil ihned po prvním seznámení. Jak na Vás tento nástroj zapůsobil? Jaké jiné nástroje pro organizaci myšlenkových map a nápadů používáte?

 

Kvasnička Jan

Autor článku se zabývá testováním použitelnosti, zvyšováním konverzních poměrů, návrhem webových aplikací, mentoringem projektů nebo služeb, monetizací a marketingem.

Podobné články

24 komentáře v článku “WorkFlowy – jednoduchý online zápisník myšlenek, nápadů a myšlenkových map” Komentáře jsou DOFOLLOW

 1. Workflowy jsem ze zvědavosti zkoušel potom, co jsme se o tomto SW bavili společně. Bez debat se jedná o jednoduchý a poměrně intuitivní nástroj, jež dokáže být oporou.

  Zajímalo by mě však – on opravdu umožňuje tvořit myšlenkové mapy? Nebo jak to myslíš?

  Článek bezva hlavně z důvodu, že jde o další možnost pro lidi, kteří si stále nenašli ten “svůj” kus SW. Workflowy je totiž prozatím poměrně neznámý.
  Daniel Gamrot recently posted..Proč jsem si přečetl (nejen) ABC EnneagramuMy Profile

 2. Velice dlouho jsem ke správě svých úkolů používal službu GQueues. O Workflowy jsem se dozvěděl právě na tvém blogu. Řekl jsem si, že ho vyzkouším a jsem rád, že jsem to udělal. Ke GQueues se už nevrátím. Nejvíc se mi na Workflowy líbí, jak snadno v něm jdou přiřazovat úkolům tagy a že se dá pomocí tagů velice rychle vyhledávat. Používám to třeba tak, že úkoly které chci udělat dnes (s nejvyšší prioritou) označím tagem #today. V GQueues jsem na to musel mít frontu, kam jsem úkoly přesouval z jiných front pomocí drag and drop. Moc se mi také líbí jednoduché (až minimalistické) rozhraní, které uživateli nabízí vše potřebné. Ze stejného důvodu jsem si zamiloval bookmarkovací službu Pinboard.

 3. Dříve jsem na tvém blogu narazil na tento nástroj a nadšeně ho používám stále a to hlavně díky jeho jednoduchosti. Cokoliv mě napadne, tak si to hned poznamenám a vždy vím, kde to najdu. Pomáhá mi také udržet si přehled ve více rozdělaných pracích zároveň.
  S tagy se skvěle pracuje při večerním plánování práce na další den. Druhý den pak pomocí filtrování podle tagu #tomorrow přesně vím, co potřebuji ten den udělat.
  Možnosti sdílení jsem si popravdě vůbec nevšiml, ale vypadá velice prakticky, takže určitě také využiji.

   • Tag #tomorrow mi přijde zbytečný. Moje oblibené tagy jsou #today, #soon a #important. Tagem #today označuju úkoly s nejvyšší prioritou. Pokud je nestihnu splnit, nic se neděje a můžu v práci na nich pokračovat další den, takže ve Workflowy nemusím nic řešit. Pokud je úkolů s tagem #today málo, tak že mi nezaberou celý den, přihodím další úkoly s tagem #important nebo #soon.

 4. Také budu muset něco takového začít používat, nechápu, jak jsem do teď mohl fungovat bez SW řešení.
  Většinou jsem to vždy řešil poznámkami na papírcích, které jsem měl u PC, nebo v peněžence,… Právě teď chci napsat na blog jeden článek, který jsem měl již rozvržen ,nachystanou osnovu, vše na jednom takovém papírku, ale nemohu ho najít :D
  Jirka recently posted..Minimal1 – WordPress šablona zdarmaMy Profile

 5. Workflowy používám, taky si myslím, že je to super nástroj.
  Ty klasické barevné myšlenkové mapy, které se větví do všech stran, se v tom dělat nedají. Ale umí to vkládat položky k těm, které už tam jsou a snadno tak přidávat myšlenky a nápady.
  Napadají mě ještě dvě vlastnosti, které jsem v článku neobjevila, ale používám je:
  - lze vkládat odkazy a ty jsou aktivní
  - celý seznam nebo jeho část se dá vyexportovat jako text, když to posílám emailem, tak odkazy aktivní zůstanou
  Ivana recently posted..Vtipy na 4. únoraMy Profile

 6. Za pěkný článek se regnu přes referral link (je to referall link, ne? – https://workflowy.com/?ref=caa7273). Stejně nechápu, k čemu tam referralové jsou. V koutku duše ale doufám, že se mi to nebude moc líbit, protože se mi zase nechce přesouvat všechno na jinou službu ;) Nedávno jsem vyměnil Any.DO za Trello a teď abych opustil Trello a pustil se do WorkFlowy… Co přijde příště? :D

   • Super, už se těším ;) pořádně prozkoumám možnosti WorkFlowy. Chci mít program co nejjednodušší, a zároveň s mnoha možnostmi :D z Any.DO na Trello jsem přešel kvůli přílišné jednoduchosti a teď to vypadá, že přejdu na WorkFlowy kvůli složitosti :)

    • Tak prozatím zůstávám s to-do listem u Trella. (Hned se dostanu k tomu, proč.) Každopádně myšlenkové mapy jsem si přesunul z Mindjetu do Workflowy, to negrafické rozhraní se mi prostě líbí více. Je to takové volnější, myšlenky plynou rychleji, u MindJetu “zhmotním” jednu myšlenku a dám se do práce na vybarvování, umístění, propojení, velikosti, tvaru, ohraničení atd. Prostě méně=více. Taky si asi přesunu seznam někdy/možná do WorkFlowy, ten mi tam poměrně sedí a alespoň ho nebudu skladovat v čistě to-do listovém Trellu. Samotný to-do list si ale v Trellu nechám, protože:
     -jsou tam due date (něco jako datum dokončení)
     -filtrování podle due date
     -přehledné checklisty
     -barevné proužky sloužící k rozpoznání jednotlivých tasků od sebe (dobře, WorkFlowy má tagy, no)
     -atd. Prostě mi to sedí více, z nějakého důvodu, WorkFlowy mi přijde na to-do list až moc jednoduché. Uvidíme, třeba se to změní, ještě jsem neobjevil, co vlastně WorkFlowy umí (na “výuková” videa vážně nemám čas).

     • Tak , a jsem angry jako Angry BIrds. Nechtěně jsem při prozkoumávání možností klikl na delete u jednoho extrémně dlouhého listu a nestihl zareagovat na Undo. Jde to nějak vrátit zpět?

 7. Uff. Je skvělé WF jednou za čas “vyčistit”. Po týdenním čištění jsem smazal asi 480 záznamů (jsem teď na -370)

 8. Pingback: Jak dlouho trvá vytvoření reklamní kampaně? | David Lörincz - Facebook marketing

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge