Obchodní snídaně – zajímavé místo pro networking

Dne 4.10.2012 jsem se zúčastnil na pozvání Honzy Linharta své první Obchodní snídaně. Tato snídaně se konala v Olomouci. Jedná se o snídani, kde jsou vítáni podnikatelé z různých oborů za účelem navázání spolupráce. Je to ideální místo pro networking. Pořadatelé se snaží v jednotlivých klubech, což jsou určená místa pro tyto snídaně, kterých může být více v jednom městě, sdružovat lidi tak, aby zde bylo vždy zastoupení jednou firmou z jednoho oboru. Z pozice návštěvníka této snídaně můžete také doporučit nebo referovat jiné firmy či vlastní zkušenosti.

Začátek obchodní snídaně

Po brzkém vstávám a cestě autem do Olomouce jsem byl dostatečně probuzen. Snídaně začínají v 7.00, což je pro některé poměrně brzká doba, a končí okolo 8:30. Čas je takto navržen schválně, aby se nenarušil normální pracovní den návštěvníků. Sám jsem byl zvědavý, jak taková snídaně probíhá. Bohužel jsem nestihl dorazit přímo na čas, jelikož na dálnici byla v jedné části zácpa. Ale stihl jsem samotné představení všech účastníků (v agendě pod názvem “60 sekund”), což je velice důležité. Hodně mě zaujalo, že zde byli lidé z opravdu různých oborů: finanční poradenství, správa neziskových organizací, majitel call centra, jednatelka společnosti zabývající se zinkováním materiálů (snad jsem to napsal dobře) a další.

Průběh obchodní snídaně

Obchodní snídaně mají přesně stanovenou agendu:

 • Přivítání
 • Úvod
 • Vizitkář
 • 60 sekund
 • Zaměřeno na byznys
 • Přestávka
 • Vzdělávací bod
 • Příspěvky
 • Závěr

Jak jsem již uvedl výše, tak jsem dorazil na část “60 sekund”, ale díky Honzovi jsem se rychle seznámil s předchozími částmi. Uprostřed stolu, u kterého se sedělo, byl vizitkář, kde mohl každý z návštěvníků vložit své vizitky a tento vizitkář pak koloval mezi všemi. Je to velice zajímavý způsob získání kontaktů, jelikož si každý vezme kontakt pouze na toho, na koho opravdu chce. Během svého představení mohl každý říci, zda má nějaký problém a jakou firmu nebo pomoc potřebuje. Diskuze byla opravdu zajímavá.

V přestávce jsme si mohli vybrat jídlo ze švédských stolů a že bylo z čeho vybírat. Při ceně 200 Kč za vstup na tuto akci to bylo opravdu přiměřené, jelikož zde bylo na výběr snad z 15ti druhů jídla. Jídlo si účastníci mohli nabrat při začátku samotné obchodní snídaně. Poté přišla část “Vzdělávací bod”, kde vystoupila paní ze společnosti Wüstenrot a zabývala se problematikou financí. Já sám jsem si pak s touto paní velice dobře povykládal na témata okolo zajištění sama sebe do budoucna a jak pracovat s penězi. Sice už jsem tuto problematiku řešil pár let zpět, ale chtěl jsem znát nové možnosti.

Referenční ústřižek

Ke konci zde jsou k dispozici referenční ústřižky, kde máte možnost napsat oficiální pozvání na schůzku, napsat doporučení, poděkování nebo jiné cenné rady danému člověku. Tento ústřižek pak veřejně před všemi předáte a jde tak ihned vidět, kdo koho oslovil a jaké spolupráce nebo možnosti se zde rýsují. Musím přiznat, že průběh byl velice otevřený a lidé byli příjemní.

Závěr

Tato akce mě opravdu hodně zaujala a šlo vidět, jak některé firmy řeší problémy, které jim jiný účastník může pomoci vyřešit. Doporučuji všem se na tuto akci minimálně podívat a udělat si sám svůj vlastní obrázek. Plánuji se zajít podívat i tady k nám v Ostravě. Sám ale nevím, zda bych se chtěl stát členem, jelikož jsou zde pouze 2 vstupy pro nečleny klubů a poté musíte zaplatit poplatek, který činí 1 000 Kč/měsíc. Věřím ale, že pro některé firmy je to pakatel v porovnáním s tím, jaké kontakty se zde dají získat.

Máte už někdo také zkušenosti z obchodní snídaně? Jak se Vám to zalíbilo? Nebo si myslíte, že tento model networkingu nemá moc šancí?

 

Kvasnička Jan

Autor článku se zabývá testováním použitelnosti, zvyšováním konverzních poměrů, návrhem webových aplikací, mentoringem projektů nebo služeb, monetizací a marketingem.

Podobné články

3 komentáře v článku “Obchodní snídaně – zajímavé místo pro networking” Komentáře jsou DOFOLLOW

 1. Pokud jsem to z článku dobře pochopil, tak nejsi organizátorem. Je to docela dobrý nápad, ale divím se, že jsou to zrovna snídaně. Já bych z toho udělal spíš obědy, protože ráno mám nejvíc síly do práce, takže se snažím snídani urychlit a co nejvíc tu sílu využít. Nerad dopoledne trávím komunikací a řešením věcí, ať už jsou to maily nebo osobní schůzky. Za 4-5 hodin dopoledne toho stihnu vždycky nejvíc. Oběd už je pro to vhodnější, člověk za dopoledne najde problémy/témata, o kterých je možné si promluvit a vyřešit je. My to tak aplikujem u nás v coworkingu a docela to funguje :)

 2. Zajímavý článek, podívám se, zda jsou takové “business” snídaně i v Praze. Jsem sice ještě student, ale rád se různými způsoby (networkingové akce, semináře, knihy) zkouším načerpat informace o podnikání a vůbec úspěchu v karieře a v životě. Doporučuji knihu: Never Eat Alone od Keitha Ferraziho, výborná kniha o networkingu. Výtah na mém blogu: http://www.petrmacek.bloger.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge