8. sraz nezávislých profesionálů NaVolneNoze.cz ve Valticích

Ve dnech 7-9.6.2013 se konal 8. sraz nezávislých profesionálů portálu NaVolneNoze.cz (dále jen NVN) ve Valticích. Společně s kamarády Honzou Linhartem, Jakubem Čižmařem a Danielem Dimitrovem jsme se vydali načerpat síly a poznat nové lidi. Jednalo se o náš první sraz z portálu NVN. Byl jsem hodně zvědavý na lidi, kteří zde dojedou, jelikož jsem poslední dobou jezdil spíše na oborové akce, a zde měli být lidé různých profesí, kteří jsou na volné noze.

První den

Po příjezdu jsme se ubytovali, nasadili jmenovky a šlo se networkovat. Bylo zajímavé si vykládat s lidmi různých profesí, jak zvládají život na volné noze. Mezi nejzajímavější profese patřily:

 • Firemní sociolog
 • Člověk, který navrhl posuvný stůl, u kterého můžete sedět nebo stát
 • Čajovník
 • Spisovatel, ilustrátor, komiksový kreslíř a scenárista
 • Harmonikář
 • Hodinář
 • Stylistka
 • Průvodkyně zdravím a výživou
 • Provozovatel coworking centra
 • Fotograf
 • Cvičitelka jógy
 • Stavař
 • Manager kvality
 • Lektor sebeobrany Sorudo
 • a spousta dalších

Byla to příjemná změna povídat si o různých věcech, než jen o oboru, ve kterém působíte. Okolo 7 hodiny jsme se přesunuli do sklípku, kde proběhlo seznamovací kolečko, během kterého měl každý minutu na to, aby se představil.

NaVolneNoze.cz Valtice 2013

Byl pro nás připraven opravdu bohatý raut.

NaVolneNoze.cz Valtice 2013

A velice bohatá ochutnávka vína. I když nejsem velký vinař, tak toto byl pro mě zážitek popíjet ve sklípku.

NaVolneNoze.cz Valtice 2013

Přišel zde dokonce mistr v moderní magii Ondřej Sládek, který nám ukazoval různá kouzla. Měl opravdu strašně rychlé ruce a kolikrát z nás udělal úplné blbce. Super, klobouk dolů před tím, co umí.

NaVolneNoze.cz Valtice 2013

Poté zde byla příprava salátu a další činnosti. Skoro celý večer hrála živá hudba, takže nechyběl ani tanec a juchání. Popíjení ve sklípku je zážitek a člověk velice rychle ztratí pojem o čase. Nechybělo registrování domén, vymýšlení nových projektů nebo hodnocení spuštěných projektů. Cizí člověk dokáže dát opravdu hodnotný feedback, ještě pokud je v daném oboru nezaujatý. Bratři Vlachovi a jejich tým měli vše velice dobře zvládnuto a organizačně jim vše vyšlo, dokonce i počasí, kterého se báli nejvíce.

Druhý den

Ráno byl na 8 hodin připraven ranní běh a ani teď nevím, zda se ho někdo účastnil :) Poté byla na 10 hodin naplánována procházka po okolí Valtic, které se účastnila většina. Já jsem na pokoji pracoval a po očku sledoval přednášky na copycampu. Po obědě jsme si šli, jako většina, lehnout a nabrat síly na večer. Od 4 hodin byla garden party, kde byl připraven mini-market. Zde se prezentovaly produkty a služby účastníků. Nejvíce mě zaujal posuvný stůl, u kterého se dá pracovat ve stoje i v sedě. Dále zde byly stánky se zdravou výživou, knížkami pro děti, šperky, čajová škola, stánek s čtečkami ebooků a další. Během této garden party probíhaly předem domluvené schůzky účastníků, které vždy trvali 15 minut. Hodně zajímavý koncept jak poznat nové lidi.

Poté byly připraveny 4 rozhovory se zajímavými hosty. Dozvěděli jsme se něco více o digitálním nomádství, o institutu podnikatelek v Brně a o tom, jaké to je pracovat ve Facebooku. Po rozhovorech začala volná zábava. Mezi prvními jsme šli na ochutnávku vín do druhého sklípku a nakoupili jsme si vína domů.

NaVolneNoze.cz Valtice 2013

NaVolneNoze.cz Valtice 2013

Celý večer se pak tančilo, hrála jazz kapela, popíjelo a kecalo. Super odreagování.

Shrnutí

Lepší odreagování si člověk nemůže ani přát. Přišel jsem na jiné myšlenky, mám spoustu poznámek ke svému podnikání a pročistil jsem si hlavu, což je při tom pracovním shonu potřeba. Určitě tuto akci doporučuji všem a příští rok pojedu taky. Škoda jen, že se tato akce míjela s Copycampem, který probíhal v sobotu a mohl být velice zajímavý.

 

Kategorie: Recenze | Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Kvasnička Jan

Autor článku se zabývá testováním použitelnosti, zvyšováním konverzních poměrů, návrhem webových aplikací, mentoringem projektů nebo služeb, monetizací a marketingem.

Podobné články

Jeden komentář v článku “8. sraz nezávislých profesionálů NaVolneNoze.cz ve Valticích” Komentáře jsou DOFOLLOW

 1. Pingback: Prozákaznický přístup v praxi | Kvasnička Jan - Blog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge